NEFES KOÇLUĞU

Nefes koçu bir insanın gündelik nefes alış verişleri üzerinde duran ve olması gereken nefes dengesine kişiyi yönlendiren kişidir.


Doğru Nefes:


Ne yani ben yanlış nefes mi alıyorum?

Nefesin doğrusu yanlışı olur mu?


Evet olur. Doğru şekilde yapıldığında sadece nefes alıp vererek yağları yakmak,stresi azaltmak ve daha birçok sorundan kurtulmak mümkün.


Günde 22.000 kez nefes alırız. Ancak çoğumuz hayatının büyük çoğunluğunda doğru nefesi bilmez ve bunun da maalesef sağlık üzerinde şaşırtıcı derecede kötü etkisi olur. Günümüzde bilim adamları yogilerin senelerdir verdiği tavsiyeleri ancak algılayabilmiş durumda. Artık biliyoruz ki, doğru nefes alıp vermek, stresli bir zihni dinginleştirmenin dışında kalp hastalıkları, alerji sorunları ve fazla kilo problemi de ortadan kaldırabiliyor.


Doğru nefesi gözlemleyeceğimiz en güvenilir kaynak yeni doğan bir bebektir.Peki siz yeni doğan bir bebek gibi mi nefes alıyorsunuz? Hiç bunu sorguladınız mı?

Nefes terapisi ;

Terapist/ eğitmen eşliğinde ve kontrolünde kişinin dönüşüm yaşamak istediği konu (korkular, bolluk, bereket, bağımlılıklar vs. )üzerinde, nefes çalışmaları ile hipnotik bir trans ile bilinç ve bilinçaltı düzeyinde anında dönüşüm sağlama çalışmalarıdır.

Nefes terapisi ile kişi teta bilinç düzeyine getirilerek, bilinçli olarak bilinçaltı dönüşümlerini gerçekleştirir. Terapi sırasında kişinin hem bilinci hem bilinçaltı aynı anda açık durumdadır. Bilinçaltının açık olması hassas bir durumdur ve bu aşamada terapi süreci çok dikkatli yürütülmeli ve kişinin bilinçaltına olumlu ve doğru kayıtlar yapılması sağlanmalıdır.

Nefes terapilerinde bir başka kazanım ise kişinin yoğun oksijenlenme sayesinde tüm hücreler, organlar ve hormonlar oksijenlenerek vücut fabrika ayarlarına dönmektedir.
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.