İLİŞKİLER KOÇLUĞU

Bugün yaşadığımız tüm deneyimler düşüncelerimiz kaynaklıdır. Düşüncelerimiz ise anılarımızdan gelir. Anılar bizler veya ebeveynlerimiz, atalarımızın yaşanmışlıklarından oluşan kayıtlardır.


Toplum olarak en çok rastlanan ilişkilerdeki dengesizlik, muhtemelen bireylerin ailelerinden taşıdıkları miraslardan geliyor. Buradaki mirastan kastımız şu “Bir elmanın iki yarısı…” gibi çok bilinen söylemler veya ebeveynlerin çocuklarına verdikleri yanlış öğütler. “Kızım kocana kendini ezdirme.”; erkeklere söylenen “Evin direği sensin” gibi…

Yarım bir elma iseniz hayatınıza daima yarım insanlar çekersiniz. Siz bir bütünsünüz ve esas sorun yaradılıştan gelen  mükemmelliğinizi bir kenara atıp sırf bu söylemlerin benliğinizde oluşturduğu tohumların filizlenmesi ile başlıyor.


İlişki her zaman karı-koca veya sevgililik kavramını kapsamaz. Oysaki ilişki; bazen komşuluk, bazen iş, bazen ise arkadaşlarınızla olan iletişim biçimidir. 


İlişki koçunuz cevabını bir türlü bulamadığınız tüm bu sorunlarınızın kaynağına sizi ulaştırır.


İlişki enerjinizi dengeye aldığınızda; bereket akışınız, sağlığınız, içsel rehberliğiniz gibi bütünlüğünüzü oluşturan en önemli  konular da şifalanır.
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.